24 вересня 2017, неділя

Вчені знайшли спосіб продовжити людське життя до 120 років

коментувати
Раніше ліки від старіння було випробувано на тваринах, а в наступному році вчені почнуть випробовувати його на людях.

Раніше ліки від старіння було випробувано на тваринах, а в наступному році вчені почнуть випробовувати його на людях.

У ролі препарату, який здатен істотно збільшити тривалість життя людини, виступають звичайні ліки від діабету.

Метформін застосовується для лікування діабету не одне десятиліття, але його перспективність як засоба для продовження життя була виявлена нещодавно. Випробування на тваринах дали обнадійливі результати, і тепер у США йде підготовка до тестів на людях. Американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) цю ідею схвалило.

"Якщо уповільнити процес старіння, сповільниться і розвиток хвороб і патологій, пов'язаних з ним. Це революція. Цього ще не траплялося. Я проводив дослідження протягом 25 років, і сама ідея, що ми будемо проводити клінічні випробування препарату від старіння на людях, здавалася неймовірною", - говорить професор Гордон Літогу з Інституту досліджень старіння Бака (Каліфорнія), додаючи, що є "всі підстави" розраховувати на сприятливий результат випробувань.

Раніше Бельгійські вчені випробовували метформін на круглих хробаках Caenorhabditis elegans і відзначили уповільнення процесу старіння. Тривалість життя мишей на метформіні зросла на 40%, а крім того у них зміцнилися кістки. У минулому році фахівці з університету Кардіффа помітили, що пацієнти з діабетом, яким давали ці ліки, жили довше людей, у яких взагалі не було цієї хвороби.

Клінічні випробування, які отримали назву TAME (Targeting Aging with Metformin), повинні початися взимку наступного року. В даний час учені з декількох наукових установ США збирають кошти на їх проведення, а також проводять набір 3000 учасників у віці 70-80 років, які хворі або ризикують захворіти на рак, серцеві захворювання і слабоумство.

Якщо дослідникам вдасться досягти з людьми тих же результатів, які спостерігалися у мишей, то тривалість життя може зрости до 110, а то й 120 років. За словами професора Літогу, можливо, що в майбутньому молодим людям будуть давати "вакцину" від старіння.

Читайте також

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: