22 листопада 2017, середа

Вчені знайшли нові докази існування дев'ятої планети Сонячної системи

коментувати
Дев'ята планета дійсно існує, стверджують американські астрофізики, посилаючись на нові дані про рух астероїдів в поясі Койпера

Дев'ята планета дійсно існує, стверджують американські астрофізики, посилаючись на нові дані про рух астероїдів в поясі Койпера

Нові дані підтверджують теорію про те, що за орбітою Нептуна є ще одна велика планета, про яку людство раніше нічого не знало.

Американський астрофізик Майк Браун з Каліфорнійського технологічного університету опублікував нові дані, що свідчать про те, що в Сонячній системі дійсно є дев'ята планета.

Браун стверджує, що вона не поступається за розмірами Нептуну і рухається по дуже витягнутій еліптичній орбіті, здійснюючи повний оборот навколо Сонця за 15 тис. років. Нові дані про рух одного з транснептунових об'єктів доводять, що таємнича планета і справді існує.


Майкл Браун сообщил о своем новом открытии в Twitter
Майк Браун повідомив про своє нове відкриття в Twitter


Раніше НВ писало про методику, яка дозволила Брауну і його колегам заявити про те, що в Сонячній системі є ще одна планета.

Вчені розглядали траєкторії руху об'єктів у поясі Койпера - астероїдний скупченні за орбітою Нептуна і виявили дивні відхилення в орбітах шести з них.Обчислення дозволили Брауну заявити про те, що гравітаційні збурення викликані наявністю в цій області великого космічного тіла.

За розрахунками Брауна, маса невідомого перевищує масу Землі мінімум у 10 разів. Тобто нова планета приблизно порівнянна по масі з Нептуном.

Орбіта цієї планети сильно витягнута. У своїй далекій точці, вона, ймовірно, віддалена від Землі не менше ніж на 600 астрономічних одиниць (а.е.), у найближчій точці - на 200 а.е. (це в 7 разів далі, ніж орбіта Нептуна).

Ці дані були опубліковані в січні, а зараз Браун опублікував розрахунки траєкторії руху ще одного астероїда в поясі Койпера, відхилення в орбіті якого доводять факт існування дев'ятої планети.

Про своє відкриття Браун повідомив у Twitter, написавши, що отримані нові дані про орбіти дев'ятої планети, вона знаходиться саме там, де передбачалося.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: