23 вересня 2017, субота

Вчені знайшли докази канібалізму серед неандертальців

коментувати
Кісткам більше 45 тисяч років

Кісткам більше 45 тисяч років

Вчені знайшли незаперечні докази того, що неандертальці вживали в їжу собі подібних, повідомляє Inquisitr з посиланням на Scientific Reports.

Зазначається, що до такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши кістки неандертальців, які були знайдені в Бельгії. Їх вік – понад 45 тисяч років.

На кістках знайдені сліди, які вказують на те, що їх розщеплювали для збору кісткового мозку. На них також є сліди, залишені примітивними ножами. Кістки були знайдені в бельгійській печері серед численних останків тварин, на всіх кістяках є подібні мітки.

Вчені стверджують, що всього жертвами канібалізму стали четверо дорослих неандертальців і одна дитина.

Однак залишається відкритим питання, чи були неандертальці вбиті і з'їдені через голод, або їх вбивство було частиною якогось давнього ритуалу. Також невідомо, чи належали канібали до однієї культури з убитими.

Згідно з припущеннями науковців, неандертальці жили в маленьких групах або племенах, і їх поведінка розрізнялося, в залежності від умов, в яких вони жили. У той час як одна група неандертальців, можливо, вже ховала своїх померлих, інші могли їх вживати в їжу.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: