26 вересня 2017, вівторок

Вчені з'ясували, у яких країнах проживають найвищі люди

коментувати
Дослідники з'ясували, як змінювався зріст жителів 187 країн за останні 100 років.

Дослідники з'ясували, як змінювався зріст жителів 187 країн за останні 100 років.

Міжнародна група вчених встановила, що найвищі чоловіки проживають у Нідерландах, а найвищі жінки – в Латвії.

За даними дослідження, проведеного за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, середній зріст голландського чоловіка в даний час складає 183 см. В першу п'ятірку країн з найвищими чоловіками увійшли: Бельгія, Естонія, Латвія і Данія.

Середній зріст латишек становить 170 см. В п'ятірку країн, де живуть найвищі жінки, увійшли: Нідерланди, Естонія, Чехія та Сербія. Українкам вдалося посісти десяте місце серед найвищих жінок світу.

Найнижчі чоловіки проживають в Східному Тиморі. Їх зріст становить 160 см. Батьківщина найнижчих жінок – Гватемала. В середньому їх зріст в цій країні становить менше 150 см.

В рамках дослідження учені відстежили тенденції змін зросту серед представників 187 країн світу, які спостерігалися з 1914 по 2014. Вони з'ясували, що найбільше за минуле століття в зрості додали іранці. Чоловіки в цій країні стали в середньому на 16 см вище. Серед жінок більше за всіх витягнулися мешканки Південної Кореї. Їх середній зріст збільшився на 20 см порівняно з початком минулого століття.

Дослідники відзначають, що в даний час лідируючі місця в рейтингу найвищих людей належать мешканцям європейських країн. Однак європейці в основному вичерпали потенціал до збільшення зросту. У той же час жителі Східної Азії істотно додали в зрості. Японці, китайці і корейці в даний час набагато вище, ніж були 100 років тому.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: