17 жовтня 2017, вівторок

Вчені з'ясували, що Земля пережила два епохальних зіткнення з кометами

коментувати
Земля пережила зіткнення з кометою
Фото: pixabay.com

Земля пережила зіткнення з кометою

Геологи впевнені, що після удару, що знищив динозаврів, Земля пережила ще одне зіткнення з кометою. Воно послужило причиною глобального потепління і стрибка еволюції видів.

Близько 56 мільйонів років тому клімат Землі пережив одну з найбільш значущих подій у своїй історії. Температури на планеті зросли приблизно на 8 градусів за короткий термін. На Землі майже не залишилося льоду, йдеться в статті, опублікованій в Science Alert.

Близько 56 мільйонів років тому - тобто приблизно через 10 мільйонів років після масового вимирання динозаврів - щось викликало період різкого підвищення глобальних температур. Геологи припускають, що потепління було викликане ударом комети, схожим на той, який став, за однією з версій, причиною вимирання динозаврів в крейдовому періоді.

Багато експертів вважають, що максимум температур, що стався 56 мільйонів років тому був кращим древнім аналогом сучасної зміни клімату, оскільки атмосферні рівні вуглекислого газу також зростали дуже швидко.

Крім того, атмосфера і вода в світовому океані стали теплішими на вісім градусів за Цельсієм, що кардинально позначилася на флорі та фауні. Життя розвивалося, щоб впоратися з новими умовами. Приміром, багато наземних ссавців були змушені піти з лісів на відкритих рівнини, і ці групи стали предками сучасних носорогів, коней, свиней, верблюдів і бегемотів.

Перші "справжні" примати також з'явилися приблизно в цей час і отримали здатність хапатися за об'єкти і гілки руками і ногами - те, що стало однією з найважливіших характеристик для сучасних мавп.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: