23 жовтня 2017, понеділок

Вчені з'ясували, що на супутнику Сатурна може бути життя, якому не потрібна вода

коментувати
Американські хіміки вважають, що розвиток життя на Титані, можливий, завдяки наявності молекул циановодню (HCN) в атмосфері.
NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute

Американські хіміки вважають, що розвиток життя на Титані, можливий, завдяки наявності молекул циановодню (HCN) в атмосфері.

У пошуках позаземного життя вчені шукають на інших планетах ознаки води в рідкій формі. Однак Титан мє умови, в яких можуть розвинутися життєві форми, не пов'язані з водою, заявляють вчені з Корнельського університету (США).

Титан характеризується екстремальними умовами. На поверхні супутника існують річки і озера, але вони складаються з метану і етану, а атмосфера в основному складається з азоту. Тим не менше, дослідники з Корнельського університету вважають, що на Титані може існувати життя, хоч і в незвичній для нас формі.

"Ми звикли до наших умов на Землі, - говорить хімік Мартін Рам. – Наш науковий досвід отриманий при кімнатній температурі в нашому навколишньому середовищі. Титан – зовсім інший звір".

Припущення Рама і його колег про існування життя на Титані засноване на даних про наявність в атмосфері супутника молекул циановодню (HCN). Побудувавши комп'ютерну модель, вчені з'ясували, що в умовах, що спостерігаються на Титані, з HCN можуть формуватися полімери полііміни. Вони здатні поглинати сонячну енергію і можуть стати можливим каталізатором для зародження життя.

"Якщо подальші спостереження покажуть, що в місцях, подібних Титану, можлива пребіотична хімія, це буде прорив, - каже Рам. – Наша робота вказує на те, що на Титані існують передумови для процесів, здатних привести до появи різних форм життя, але це тільки перший крок".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: