19 листопада 2017, неділя

Вчені з'ясували, що атмосфера Іо щодня руйнується

коментувати
Іо проводить в тіні Юпітера по 2 години на день за
Southwest Research Institute

Іо проводить в тіні Юпітера по 2 години на день за "місцевим часом".

Дослідники з Південно-Західного дослідницького інституту (США) стверджують, що атмосфера Іо руйнується кожен раз, перебуваючи в тіні Юпітера, а потім знову відновлюється.

Атмосфера Іо складається в основному з оксиду сірки (SO2), джерелом якої є вулкани на поверхні супутника. Коли супутник опиняється в тіні Юпітера, SO2 замерзає і осідає на поверхню у вигляді льоду. Пізніше, коли Іо виходить з тіні лід сублімується (переходить з твердого в газоподібний стан), відновлюючи атмосферу супутника.

"Це підтверджує, що атмосфера Іо знаходиться в постійному циклі руйнування і відновлення, і демонструє, що значна її частина підтримується за рахунок сублімації льоду SO2", - говорить один з авторів відкриття Джон Спенсер з Південно-Західного дослідницького інституту.

За його словами, саме сонячне світло контролює атмосферний тиск, керуючи температурою льоду на поверхні. Дослідники довго вважали, що таке можливо, але тепер змогли переконатися в цьому.

Іо знаходиться в тіні Юпітера по 2 години щодня за "місцевим часом" (1,7 земних дня).

Вченим з Південно-Західного дослідницького інституту вдалося зробити відкриття за допомогою спектрографа TEXES обсерваторії Gemini, розташованої на Гавайських островах. Вони проводили спостереження в листопаді 2013-го року. В цей час Іо знаходився на відстані приблизно 675 мільйонів кілометрів від Землі.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: