22 листопада 2017, середа

Вчені з'ясували, коли стався перший збройний конфлікт в історії людства

коментувати
Серед останків жертв найдавнішого збройного зіткнення були не тільки чоловіки, але також жінки і діти.
Кадр з відео користувача Cambridge University на YouTube

Серед останків жертв найдавнішого збройного зіткнення були не тільки чоловіки, але також жінки і діти.

У Кенії були знайдені останки жертв збройного конфлікту, що стався 10 тисяч років тому. Це найдавніший з підтверджених наукою випадків насильства серед людей.

Археологам вдалося знайти 27 скелетів чоловіків, жінок і дітей з одного племені. Вони всі були вбиті і залишилися не похованими. Вчені виявили сліди поранень від стріл на шиях і переламаних кісток. Розташування 4-х скелетів дало підстави вважати, що у загиблих були зв'язані руки. В їх числі була і жінка, що знаходилася на пізніх стадіях вагітності.


Marta Mirazón Lahr
Marta Mirazón Lahr


Останки були знайдені у 30 км на захід від озера Туркана в місцевості, відомій як Натарук. Аналіз показав, що ці люди загинули близько 9500-10500 років тому. Рештки 21-ї жертви зіткнення належать дорослим. Серед них було 8 жінок і 8 чоловіків, стать п'ятьох загиблих встановити не вдалося. Решта 6 загиблих були дітьми.

За словами Марти Міразон Лар з Кембриджського університету, яка займається вивченням останків, "бійня у Натаруку могла статися в результаті спроби захоплення ресурсів – території, жінок, дітей і їжі". Втім, при таких зіткненнях двох племен гинули переважно чоловіки-воїни, а жінок і дітей забирали. Знахідка в Кенії малює іншу картину.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: