19 вересня 2017, вівторок

Вчені з'ясували, як було знищене життя на Марсі

коментувати
Сонячний вітер відносив газ з атмосфери Марса, поступово руйнуючи її і виключаючи можливість появи життя на планеті.
© NASA/GSFC

Сонячний вітер відносив газ з атмосфери Марса, поступово руйнуючи її і виключаючи можливість появи життя на планеті.

На Марсі була досить щільна і тепла атмосфера, щоб на планеті з часом могло розвинутися життя. Однак потім сонячні вітри зруйнували її, поставивши хрест на цій можливості. Про це свідчать дані, зібрані супутником MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution), запущеним NASA для вивчення сусідньої планети..

За словами провідного дослідника програми MAVEN Брюса Якоскі, атмосфера Марса допускала можливість існування води – "ключового інгредієнта для появи життя". Заміри, зроблені супутником, показали, що сонячний вітер забирає з атмосфери планети близько 100 грам газу кожну секунду. Під час сонячних штормів втрата тільки збільшується. І це дані на сьогоднішній день. У минулому сонячні вітри могли ще активніше руйнувати атмосферу Марса, зазначає Якоскі.

"Якщо красти кілька монет з каси кожен день, втрата стає помітною з часом. Ми помітили, що ерозія атмосфери істотно зростає під час сонячних штормів, тому ми вважаємо, що мільярди років тому, коли сонце було молодше і активніше, процес йшов інтенсивніше", - говорить учений.

Сонячний вітер являє собою потік частинок (здебільшого протонів і електронів). Він рухається з боку Сонця на швидкості приблизно 1,6 мільйона кілометрів на годину і володіє магнітним полем, яке створює електричне поле, коли вітер обдуває Марс. Електричне поле прискорює заряджені атоми газу, дозволяючи їм залишати атмосферу планети.

Магнітне поле, здатне захистити планету від впливу вітру, яким володіє Земля, у Марса було. Проте з якоїсь причини воно зникло. Чому це сталося, невідомо, але існує теорія, згідно з якою, поле зникло після зіткнення планети з великим об'єктом.

Розуміння причин руйнування атмосфери Марса має особливе значення. Якоскі стверджує, що воно дозволить людству краще зрозуміти динаміку розвитку планетних атмосфер. Це буде одне з найважливіших питань, які постануть перед майбутньою місією NASA на Марс.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: