17 жовтня 2017, вівторок

Вчені з Японії створили "рідкий мармур"

коментувати
Принцип роботи
Фото: Syuji Fujii et al. / Materials Horizons

Принцип роботи "рідкого мармуру"

Матеріалознавців з Осакського Інституту Технологій у Японії створили порошок, який здатний перетворюватися на клейку субстанцію під тиском.

Дану технологію розробники назвали "рідкий мармур", передає N+1.

"Рідкий мармур" являє собою порошок кульок з липкого полімеру, які покриті шаром гідрофобних наночастинок з карбонату кальцію (він входить до складу мармуру, що й зумовило назву матеріалу).

Завдяки даній будові, у своєму первісному вигляді "рідкий мармур" легко сиплеться, не проявляючи ознак адгезії до чого-небудь. Але при розтиранні або здавлюванні вміст кульок видавлюється назовні і порошок перетворюється в адгезив - клей.


Внешний вид гранулы до приложения давления и после
Зовнішній вигляд гранули до натиску і після


Незважаючи на те, що це не перший вид адгезивів, які чутливі до тиску, японські розробники сподіваються, що він буде значно зручніше в застосуванні. Матеріал можна легко засипати у вузькі щілини або поміщати між поверхнями складної форми, в той час, коли наклеювання тонких клейких шарів або використання спреїв може бути ускладнене.

Раніше компанія Toshiba створила робота-гуманоїда, максимально схожого на людину, який з'явиться в одному з супермаркетів Токіо.

ВІДЕО

ChemistryWorldUK

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: