22 вересня 2017, п'ятниця

Вчені за допомогою радіотелескопу зазирнули в "планетні ясла" молодої зірки

коментувати
Комбіноване зображення об'єкта, отримане телескопами VLA і ALMA
Carrasco-Gonzalez, et al.; Bill Saxton, NRAO/AUI/NSF

Комбіноване зображення об'єкта, отримане телескопами VLA і ALMA

Міжнародна група астрономів побачила, імовірно, найбільш ранню стадію утворення планет в протопланетном диску, пише N+1 з посиланням на Astrophysical Journal Letters і прес-реліз Національної радіоастрономічної обсерваторії.

Зокрема, вчені спостерігали за зіркою HL Tau, зображення якої в 2014 році назвали "кращим знімком процесу утворення планет". Спостереження велися за допомогою Дуже Великого Масиву (VLA) радіотелескопів, що дозволило зазирнути в щільну внутрішню частину протопланетного диска.

Результати дослідження показали, що в газопиловій хмарі спостерігаються процеси утворення окремих грудок речовини діаметром близько одного сантиметра. Загальна маса газопилового диска HL Tau дорівнює 0,001-0,003 масам Сонця. Крім того, дослідники побачили утворення досить великого ущільнення вагою близько 3-8 мас Землі, що може бути найбільш ранньою стадією народження планети, яку коли-небудь спостерігали вчені.

Автори відзначають, що спостереження за такими системами дозволяє перевірити сучасні теорії, які описують еволюцію планетарних дисків і виникнення в них щілин. На відміну від них, моделі утворення зірок отримали безліч експериментальних підтверджень, оскільки самі зірки більш доступні для спостережень.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: