21 жовтня 2017, субота

Вчені вивели москітів-мутантів, стійких до малярії

коментувати
Щорічно від малярії гине кілька сотень тисяч людей, і набагато більше перебувають під загрозою захворювання.

Щорічно від малярії гине кілька сотень тисяч людей, і набагато більше перебувають під загрозою захворювання.

Фахівці Каліфорнійського університету знайшли спосіб боротьби з малярією. Вони вирішили вдарити по хворобі її ж зброєю.

Вчені вивели генетично модифікованого москіта, стійкого до малярії. У ДНК комахи було введено ген, що протистоїть хворобі. Передбачається, що такий москіт, кусаючи людину, не зможе передавати їй паразита, що викликає захворювання.

Знезараженню піддається не тільки генетично модифікована комаха, але і її нащадки. Дослідження американських учених показали, що стійкість до малярії поширювалася на три покоління. Для дослідів було обрано Anopheles stephensi, поширеного в Індії, але дослідники сподіваються, що їх метод спрацює і з іншими видами.

Вони визнають, що це ще не остаточне рішення проблеми, але їх відкриття може послужити серйозною зброєю в боротьбі з малярією. Як повідомив BBC професор Девід Конвей з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини "це ще не закінчений продукт, але він виглядає багатообіцяюче".

Приблизно 3,2 мільярда людей (тобто майже половина населення планети) живуть під загрозою малярії. Сітки для ліжок, інсектициди і репеленти запобігають укусам. Від хвороби існують ліки. І все ж малярія щорічно забирає близько 580 тисяч життів.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: