17 грудня 2017, неділя

Вчені винайшли електричні ланцюги, які саморуйнуються

коментувати
Ланцюг може повністю зникнути, або змінити малюнок
Фото: Fedorov Laboratory/Georgia Tech

Ланцюг може повністю зникнути, або змінити малюнок

Дослідники з Технологічного інституту Джорджії придумали метод, що дозволяє створювати електричні ланцюги, які розплавлялися б через кілька годин роботи.

Автори використовували електронний мікроскоп, щоб розмістити на графеновій основі атоми вуглецю, передає Дзеркало тижня з посиланням на статтю в журналі Nanoscale.

Атоми утворюють електричний ланцюг, проте з часом поглинаються графеном. В результаті ланцюг може повністю зникнути, так і змінити зображення. За словами дослідників, все залежить від того, як саме будуть розміщуватися атоми, і будуть створюватися бар'єри, що запобігають їх рух.

Надалі вчені планують використовувати знайдений ними метод, щоб створити набір модульних пристроїв, які можуть використовуватися разом і змінюватися з різною швидкістю.

Електронний мікроскоп - прилад, що дозволяє отримувати зображення об'єктів з максимальним збільшенням до 106 разів, завдяки використанню, на відміну від оптичного мікроскопа, замість світлового потоку, пучка електронів з енергіями 200 ев - 400 кев і більше (наприклад, просвічують електронні мікроскопи високого дозволу з прискорюючою напругою 1 МВ). Роздільна здатність електронного мікроскопа в 1000-10000 разів перевершує дозвіл традиційного світлового мікроскопа і для кращих сучасних приладів може бути менше одного ангстрема. Для отримання зображення в електронному мікроскопі використовуються спеціальні магнітні лінзи, що керують рухом електронів у колоні приладу за допомогою магнітного поля.

Раніше вчені з Каліфорнійського університету в Берклі створили справжній плащ-невидимку.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: