25 листопада 2017, субота

Вчені знайшли зразки повітря віком близько 800 мільйонів років

коментувати
800 мільйонів років тому в атмосфері Землі містилося більше кисню, ніж вважалося раніше.
Fdecomite via Flickr

800 мільйонів років тому в атмосфері Землі містилося більше кисню, ніж вважалося раніше.

Міжнародній групі вчених вдалося добути зразки доісторичного повітря, що зберілося в порожнинах мінералів, зібраних по всьому світу.

Ініціаторами дослідження виступили вчені з американського Університету Брока. За допомогою колег з Франції, Шотландії, Австралії і Китаю їм вдалося зібрати зразки галіту (кам'яної солі) з усього світу. Протягом 800 мільйонів років в порожнинах зібраних мінералів зберігалося повітря, і вченим вдалося дослідити його склад.

"У минулому було чимало суперечок про те, скільки кисню містилося в атмосфері 800 і більше мільйонів років тому, - говорить один з авторів дослідження професор Найджел Блеймі. – Ми знайшли спосіб, як проаналізувати атмосферні гази, замкнені в копалинах, і з'ясували, що рівень кисню в атмосфері тоді був приблизно наполовину нижче, ніж зараз".

Раніше вважалось, що 800 мільйонів років тому вміст кисню в атмосфері становив лише два відсотки. Однак дослідники отримали іншу цифру. У зразках, вивчених за допомогою квадрупольного мас-спектрометра, було 10,9% кисню – в п'ять разів більше, ніж очікувалося.

Дослідники підкреслюють, що отримані результати дозволять більше дізнатися про те, як розвивалося життя на нашій планеті, і не тільки. Зокрема, про зміни клімату, масові вимирання і тектонічних події.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: