23 вересня 2017, субота

Вчені виявили теплову аномалію біля підніжжя піраміди Хеопса

коментувати
Виявлення температурної аномалії дає підстави вважати, що всередині піраміди Хеопса можуть виявитися нові таємні ходи.

Виявлення температурної аномалії дає підстави вважати, що всередині піраміди Хеопса можуть виявитися нові таємні ходи.

Здавалося б, людство вже встигло добре вивчити єгипетські піраміди. Однак дослідження тривають. В кінці минулого місяця міжнародна група вчених приступила до вивчення великих пірамід Гізи в рамках проекту Scan Pyramids. Дослідники встигли провести термічне сканування, яке принесло цікаві результати.

Вони заміряли температуру каменів піраміди протягом дня, спостерігаючи за тим, як вони нагріваються і охолоджуються. Вимірювання дозволили виявити цікаві аномалії. Як правило, різниця температур між сусідніми каменями коливалася в межах 0,5-1 °С. Однак в основі піраміди Хеопса зі східної сторони була виявлений ділянка, де різниця склала 6°С.


© PHILIPPE BOURSEILLER/HIP.INSTITUTE
© PHILIPPE BOURSEILLER/HIP.INSTITUTE


Поки дослідники не дають чіткої відповіді, чим викликана ця аномалія. Їх гіпотези свідчать, що це можуть бути порожнини або проходи. Перш ніж дати вичерпне пояснення, вони проведуть нові дослідження.

"У мене є кілька гіпотез, але я не можу розкривати їх перш, ніж ми проведемо подальші дослідження. Це можуть бути порожнини, тріщини або проходи. Поки що, я не знаю", - повідомив Міністр старожитностей Єгипту Мамдух Ельдаматі журналістам Ahram Online, додавши, що більше подробиць з'явиться через два тижні.

Повідомляється, що у верхній частині піраміди також були виявлені температурні аномалії, що вимагають пояснень.

Дослідження пірамід в рамках програми ScanPyramids продовжиться до кінця 2016-го року. Термальне сканування було лише першим кроком. На черзі ще ряд досліджень з використанням новітніх технологій.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: