23 вересня 2017, субота

Вчені виявили ознаки кисню в одній із найвіддаленіших галактик Всесвіту

коментувати
Іонізований кисень показаний зеленим і синім, червоним кольором показано інфрачервоне випромінювання
Зображення: ALMA

Іонізований кисень показаний зеленим і синім, червоним кольором показано інфрачервоне випромінювання

Міжнародна команда астрономів виявила ознаки наявності іонізованого кисню в галактиці, яка знаходиться від нас на відстані більше 13 мільярдів світлових років, пише N+1 з посиланням на Science.

Вчені вважають, що це найвіддаленіші сліди кисню з усіх відомих на сьогоднішній день. Зокрема, з допомогою телескопа ALMA астрономи спостерігали за галактикою SXDF-NB1006-2, яка була виявлена ще в 2012 році. Вважається, що вона з'явилася приблизно за 700 мільйонів років після великого вибуху.

Вивчивши емісійний спектр (відносну інтенсивність електромагнітного випромінювання за шкалою частот) галактики SXDF-NB1006-2, дослідники виявили ознаки існування в ній кисню. Схоже, що його кількість приблизно в десять разів менше спостережуваної кількості кисню на Сонці.

Читайте також в розділі Наука:

Спостерігаючи за галактикою астрономи здивувалися малій кількості космічного пилу, який складається з важких елементів, а також повній відсутності емісійних ліній вуглецю.

"В галактиці відбуваються досить незвичайні процеси. Я підозрюю, що майже весь газ в ній іонізований", - коментує один з авторів роботи.

У той же час, дані отримані в більш високій чіткості , дозволять побачити розподіл і рух іонізованого кисню в галактиці і в подальшому дозволять вивчити її властивості.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: