20 вересня 2017, середа

Вчені виявили гени, які впливають на вік початку сексуальної активності людини

коментувати
Гени, що визначають вік початку сексуальної активності, також впливають на дратівливість і схильність до ризику.
Leo Hidalgo via Flickr

Гени, що визначають вік початку сексуальної активності, також впливають на дратівливість і схильність до ризику.

Міжнародна група дослідників виявила гени, які визначають вік, коли людина матиме перший сексуальний досвід. Вони також впливають на поведінку і характер.

У ході дослідження вчені проаналізували інформацію, почерпнуту з генетичних баз даних Великобританії, США і Ісландії. В цілому їх дослідження охопили 385000 чоловіків і жінок, які проживають у цих країнах.

У підсумку дослідники вирахували 38 генних варіацій, що визначають строки настання статевої зрілості і вік першого сексуального досвіду. Раннє настання статевої зрілості вчені пов'язують з раннім початком сексуальної активності. Проте їх роль зводиться не тільки до цього. Деякі також впливають на поведінку і характер: схильність до ризику, дратівливість і швидкість когнітивного процесу.

Втім, за словами авторів відкриття, гени не є вирішальним чинником, що визначає терміни початку сексуальної активності і поведінку. Економічні та соціальні чинники (особливості вплив батьків і духовних лідерів) також відіграють у цьому значну роль. Як розповів один з дослідників, в даному питанні природі відводиться лише чверть заслуг, а три чверті – вихованню.

Деякі експерти скептично сприйняли результати дослідження. Так, генетик з медичної школи Університету Еморі Пен Цзінь вважає, що в майбутньому варто прийнятий до уваги дані про жителів не західних країн, у яких є свої культурні особливості, пов'язані зі статевим життям.

Самі автори дослідження планують в майбутньому вивчити генні варіації, пов'язані з психічними розладами (наприклад, з шизофренією), і їх зв'язок з раннім початком сексуальної активності.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: