17 жовтня 2017, вівторок

Вчені відкрили універсальний вираз обличчя під назвою "обличчя ні"

коментувати
Ohio State University

"Обличчя ні" поширене серед носіїв англійської, іспанської та китайської мов, а в жестовій мові амслен воно може замінювати саме слово "ні".

Дослідники з університету штату Огайо виділили новий вираз обличчя людини. Він служить для того, щоб показувати співрозмовнику свою незгоду. Тому йому було дано назву "обличчя ні" (Not Face).

Обличчя людини набуває такого виразу, коли вона хмурить брови, стискає губи і піднімає підборіддя. Це комбінація відразу трьох емоцій, написаних на обличчі: злості відрази і презирства.

Дослідження вчених з Огайо, показали, що "обличчя ні" є універсальним для носіїв англійської, іспанської та мандаринської китайської мов, а також жестової мови амслен, поширеної в США і Канаді. Більш того, носії амслена часом використовують цей вираз замість того, щоб показувати жестами слово "ні".

В експерименті, який допоміг американським вченим виявити новий вираз обличчя, брало участь 159 студентів, які розмовляють іспанською, англійською, китайською або амсленом. Вчені розмовляли з ними і фіксували на камеру, як мінявся вираз облич учасників при прояві незгоди. Аналіз відеозаписів показав, що представники всіх мовних груп використали "обличчя ні".

Вчені планують продовжити дослідження цього явища. Вони збираються автоматизувати процес пошуку "обличчя ні" і проаналізувати тисячі годин відео на YouTube. Це дозволить їм зібрати більше даних, ніж вони змогли отримати від 159 учасників.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: