23 вересня 2017, субота

Вчені створили штучну шкіру, яка здатна відчувати

коментувати
Датчики посилають у мозок практично такі самі сигнали, як і нервові закінчення волокон у шкірі людини
Фото: sciencemag.org

Датчики посилають у мозок практично такі самі сигнали, як і нервові закінчення волокон у шкірі людини

Група вчених зі Стенфордського університету в Пало-Альто, Каліфорнія, наблизилися до створення штучної шкіри, здатної повернути власникам протезів природне почуття дотику.

Це стало можливим завдяки винайденим електронним датчикам, які посилають у мозок практично такі самі сигнали, як і закінчення чутливих нервових волокон в шкірі людини, повідомляє видання Science.

Вчені протестували винахід на мишах. Датчики, які генерують цифрові сигнали, що складаються з мініатюрних гумових стрижнів, містять струмопровідні вуглецеві нанотрубки і пару електродів. У стані спокою гума ізолює електроди один від одного, а при тиску нанотрубки стикаються і струм починає йти між електродами.

Датчики дотику на сучасних протезах все ще не можуть зрівнятися з цими тактильними рецепторами шкіри. Оскільки, наприклад, тканини людського мозку, поки що неможливо генетично модифікувати для прийому світлових сигналів. А значить ученим належить знайти новий спосіб безпечної і довгострокової передачі електричних сигналів від протезів до мозку людини.

Раніше стало відомо, що в Україні будуть виготовляти протези верхніх кінцівок для учасників АТО за біонічною технологією.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: