21 вересня 2017, четвер

Вчені створили штучне листя, здатне перетворювати сонячну енергію на паливо

коментувати
Біонічний лист, створений в Гарварді, перетворює сонячну енергію на біомасу з ефективністю 10%.
Dan Markeye via Flickr

Біонічний лист, створений в Гарварді, перетворює сонячну енергію на біомасу з ефективністю 10%.

Дослідники з Гарвардського університету створили біонічний лист, здатний перетворювати енергію сонця в рідке паливо. Вони підкреслюють, що створена ними система працює значно ефективніше ніж природні аналоги.

Професор Деніел Носера, який стояв на чолі проекту, називає розробку "штучною системою фотосинтезу". Система дозволяє розділяти воду на кисень і водень і за допомогою спеціальних бактерій отримувати рідке паливо. Ефективність перетворення сонячної енергії на біомасу становить 10%, тоді як у найбільш швидко зростаючих рослин цей показник дорівнює 1%.

"Раніше люди використовували штучний фотосинтез для розділення води на кисень і водень, але це справжня система від А до Я, і нам вдалося істотно підвищити ефективність природного фотосинтезу", - розповідає Носера.

Це вже друга версія біонічного листа, створеного в Гарвардському університеті. Перша версія відрізнялася досить низькою ефективністю, тому американські вчені допрацювали своє творіння. За допомогою "біонічного листа 2.0" можна одержувати такі сполуки, як ізобутанол, ізопентан та інші.

За словами професора Носера, підвищувати ефективність системи можна і надалі. В той же час вже зараз можна розглянути можливості для її комерційного застосування. Носера планує продовжити роботу по вдосконаленню своєї технології.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: