23 жовтня 2017, понеділок

Вчені створили 3D-принтер для друку органів, здатних прижитися в живому організмі

коментувати
Американські вчені надрукували на 3D-біопринтері кістку, м'яз і хрящ, які успішно прижилися в організмі щурів і мишей.
Wake Forest Institute for Regenerative Medicine

Американські вчені надрукували на 3D-біопринтері кістку, м'яз і хрящ, які успішно прижилися в організмі щурів і мишей.

Апарат для 3D-біопринтінга був створений в Університеті Уейк-Форест (США). Надруковані на ньому тканини успішно пройшли випробування на тваринах.

3D-біопринтер отримав назву Integrated Tissue and Organ Printing System. Він дозволяє друкувати тканини, пронизані мікроканалами, через які в них надходять поживні речовини. В якості матеріалу служить біорозкладаний пластик і гель, що містить клітини.

Для демонстрації можливостей апарату, вчені надрукували м'яз, щелепну кістку і вушну раковину. Як зазначає професор Ентоні Атала  з Університету Уейк-Форест, таким чином були отримані і м'які (м'язи) і більш щільні тканини (хрящі та кістки).

Зразки синтетичних тканин були імплантовані в тіла тварин. Кістки і м'язи дісталися щурам, а хрящі – мишам. Через кілька тижнів, вони перевірили імплантати і виявили, що всі вони успішно прижилися, були здоровими і функціонуючими.

"Уявімо, що до нас надійшов пацієнт з травмою щелепної кістки, і в ній не вистачає фрагмента, - розповідає професор Атала. – Ми можемо зробити знімки, обробити їх за допомогою нашої програми і надрукувати на принтері фрагмент кістки, який в точності підійде пацієнту".

Творцям 3D-біопринтера ще належить переконатися в надійності надрукованих тканин. За словами професора Атали, вчені також планують застосувати технологію для друку інших видів тканин.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: