23 вересня 2017, субота

Вчені спростували міф про призначення смужок зебри

коментувати
Хижакам важко розрізняти чорно-біле забарвлення зебри на відстані, а підібравшись досить близько вони можуть відчути тварину.

Хижакам важко розрізняти чорно-біле забарвлення зебри на відстані, а підібравшись досить близько вони можуть відчути тварину.

Канадські дослідники запевняють, що смуги у зебри не служать природним камуфляжем, покликаним збивати з пантелику хижаків.

"Найстаріша гіпотеза про смужки зебри свідчить, що вони призначені для камуфляжу, але до цього ми дивилися на них тільки людським оком, - говорить Аманда Мелін з університету Калгарі (Канада). – Ми провели серію досліджень, оцінивши відстань, на якій леви і плямисті гієни бачать смуги зебр при денному світлі, в сутінках і темної ночі".

Виявилося, що для хижаків розгледіти смужки на відстані більше 50 метрів при денному світлі є проблемою. У сутінках вони не розрізнять їх на відстані більше 30 метрів. Темної ночі, коли на небі немає місяця, чорно-біле забарвлення зебри не буде помітне далі, ніж на 9 метрів.

Іншими словами, дослідження, опубліковане на PLOS One, показало, що забарвлення не особливо допомагає зебрами обманювати хижаків. Коли ті наближаються на досить близьку відстань, щоб помітити смужки, вони вже можуть вловити їх запах або рухи.

Автори дослідження вважають, що насправді смужки потрібні зебрами для того, щоб захищати тварин від укусів комах.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: