20 жовтня 2017, п'ятниця

Вчені розкрили таємницю голосів в голові Жанни д'Арк

коментувати
Голоси і видіння могли приходити до Жанни д'Арк під час епілептичних нападів.
Sharon Mollerus via Flickr

Голоси і видіння могли приходити до Жанни д'Арк під час епілептичних нападів.

Італійські вчені висунули теорію, що пояснює джерело голосів і видінь, які відвідували Жанну д'Арк. На їхню думку, орлеанська діва страждала на епілепсію.

Авторами теорії є Джузеппе д'Орсі з Університету Фоджі і Паола Тінупер з Болонського університету. Вчені вважають, що Жанна д'Арк страждала від ідіопатичної часткової епілепсії з аудиторними рисами. При даному захворюванні під час епілептичних нападів людина може чути голоси.

Дане припущення д'Орсі і Тінупер вперше зробили 10 років тому. Вивчивши документи, пов'язані з інквізиційним процесом Жанни д'Арк, вони знайшли низку підтверджень власній теорії.

Так, Жанна стверджувала, що чула голоси, а також бачила обличчя святих, а візуальні і слухові галюцинації входять в число симптомів даного захворювання. У документах також йдеться, що д'Арк часом чула голоси, почувши звуки дзвону. д'Орсі і Тінупер стверджують, що деякі звуки можуть провокувати епілептичний напад.

Крім того, орлеанська діва запевняла, що видіння відвідували її уві сні. За даними італійських вчених, до 40% нападів у пацієнтів, які страждають цією формою епілепсії, може відбуватися у сні.

Втім, д'Орсі і Тінупер не стверджують, що їхній діагноз є абсолютно вірним, оскільки поставити його жінці, що жила в XV столітті, є непростим завданням. Вони визнають, що "через 600 років після смерті Жанни" прийти до "остаточних висновків" неможливо.

Тепер італійські вчені сподіваються відшукати листи Жанни д'Арк, які вона скріплювала восковою печаткою з відбитком пальця і пасмом волосся. Якщо їм вдасться знайти ці листи, вони зможуть провести тести ДНК із зразків волосся і дізнатися більше про Жанну.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: