27 вересня 2017, середа

Вчені припустили невідповідність між кільцями шостої планети від Сонця

коментувати
Одне з кілець планети значно молодше за інші

Одне з кілець планети значно молодше за інші

Міжнародна команда фізиків знайшла невідповідність між кільцями Сатурна, передає N+1.

Зокрема, фізики з Лабораторії реактивного руху NASA виявили аномально високі температури в кільці A Сатурна. Вчені припускають, що це може бути пов'язано зі скупченням великих об'єктів в одномуз кілець, що свідчить про його невеликий вік.

За словами авторів роботи, кращим поясненням цьому ефекту, є наявність скупчення великих об'єктів розмірами близько одного метра. За сотні мільйонів років матеріал кілець зазвичай встигає розподілитися рівномірно, тому таке припущення вказує на невеликий вік середньої частини кільця А.

Відзначимо, що спостереження проводилися в серпні 2009 року, коли на Сатурні настав так зване рівнодення. Цей момент настає два рази за сатурніанський рік, коли Сонце освітлює  кільця планети під певним кутом. Завдяки цьому, на них починають з'являтися хвилеподібні тіні, а матеріал кілець починає остигати.

Читайте також у розділі Наука:

Дослідження стало можливим завдяки апарату Кассіні, який досліджував інфрачервоне випромінювання кілець, яке відображає їх поточну температуру. Як вже зазначалося вище, температура центральної ділянки кільця А була набагато вище від очікуваної. При цьому, температура інших кілець майже збіглася з прогнозованою за допомогою комп'ютерного моделювання.

Більш детальні результати допоможе уточнити фінальна частина місії Кассіні, підготовка до якої почнеться вже в кінці цього року. У 2017 році апарат проведе серію "занурень" між кільцями для того, щоб точно визначити їх загальну масу.

Вже на основі цих даних учені зроблять більш точну оцінку розмірів часток в кільцях, а також визначать вік системи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: