20 вересня 2017, середа

Вчені повідомили про можливе відкриття другого бозона Хіггса на Великому адронному колайдері

коментувати
Другий бозон Хіггса передбачений суперсиметричних розширеннями Стандартної моделі

Другий бозон Хіггса передбачений суперсиметричних розширеннями Стандартної моделі

Фізики на Великому адронному колайдері (ВАК) виявили розпад на два гамма-фотона частинки масою близько 700 гігаелектронвольт.

Відкриття фізиків може вказувати на існування другого бозона Хіггса, який передбачений суперсиметричними розширеннями до Стандартної моделі (СМ).

Про можливе відкриття повідомив, зокрема, ізраїльський астрофізик Маріо Лівіо на своїй сторінці в Facebook і акаунті в Twitter. Повідомлення науковця поки що не отримала офіційного підтвердження.

Підтвердження інформації фізиків з CMS і ATLAS може означати наявність у природі скалярної частинки масою близько 700 гігаелектронвольт і вихід вчених за межі СМ.

Сучасні теорії, наприклад, мінімальна суперсиметрична СМ (МССМ), передбачають існування даних частинок. Їх роль відіграють додаткові бозони Хіггса (крім вже відкритого в 2012 році бозона масою близько 125 гигаэлектронвольта).

Раніше фахівці CERN (Європейської організації з ядерних досліджень) при збільшенні енергії на Великому адронному колайдері виявили канал розпаду Бозона Хіггса на дві елементарні частки, що порушує раніше відомі фізичні принципи.

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: