19 вересня 2017, вівторок

Вчені опублікували рекордно чітке зображення зірки в процесі її утворення

коментувати
Відстань від протозірки до Землі дорівнює 450 світлових років
Фото: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)

Відстань від протозірки до Землі дорівнює 450 світлових років

Південноамериканська обсерваторія ALMA опублікувала рекордно чітке зображення газопилового диска, що обертається навколо протозірки TMC-1A, сузір'я Тельця, пише N+1.

Зокрема, TMC-1A являє собою протозірку в пізній фазі свого розвитку, її маса становить близько 0,68 маси Сонця, а відстань від неї до Землі дорівнює 450 світлових років.

Композитний знімок був отриманий у рамках дослідження динаміки газів навколо об'єкта, він дозволив в деталях розрізнити в хмарі газову оболонку, диск, який отримує від неї речовину, а також джети, що викидаються зіркою.

....

Figure 2

Зображення: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)

Вченим вдалося отримати зображення спостерігаючи за випромінюванням молекул чадного газу і тепловим випромінюванням пилу навколо об'єкта. Крім того, вдалося оцінити швидкість приросту маси зірки.

Виявилося, що за рік вона набирає близько однієї мільйонної маси Сонця, а швидкість, з якою частинки газу рухаються до неї, становить один кілометр на секунду. Астрономи відзначають, що ця швидкість менша, ніж можна було б очікувати від вільно падаючого газу, що рухається тільки під дією гравітації. Це уповільнення може бути пов'язано з магнітним полем протозірок.

Раніше у розділі Наука повідомлялося, що телескоп NASA Хаббл сфотографував рідкісну зірку класу Вольфа - Райе в сузір'ї Кіля і блакитну газову хмару навколо неї.

ВІДЕО

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: