22 вересня 2017, п'ятниця

Вчені оголосили, що 2016 рік буде довше звичайного

коментувати
За останні 40 років додаткова секунда додавалася 26 разів.
Matthew Piatt via Flickr

За останні 40 років додаткова секунда додавалася 26 разів.

Міжнародна служба обертання Землі (IERS) оголосила, що в 2016-му році буде на одну секунду більше.

У новорічну ніч після 23:59:59 ночі настане 23:59:60 і лише потім годинник проб'є північ. Зайва секунда називається високосною і IERS вводить її для регулювання Всесвітнього координованого часу (UTC) – стандарту, за яким світ регулює годинники і час.

У визначенні UTC допомагають надзвичайно точний атомний годинник. За його показниками у одному земному дні має бути 864000 секунд. Однак час обертання Землі не такий постійний через гравітаційні ефекти, що надаються Місяцем і Сонцем.

IERS відстежує пов'язані з цим відхилення в часі, і якщо різниця перевищує 0,9 секунди, вводять високосну секунду. З 1972 року служба 26 раз виконувала цю процедуру. При цьому кожен раз секунда додавалася, а не віднімалась.

Додаткова секунда може зіграти злий жарт з комп'ютерними системами, тому її вводять тільки наприкінці грудня або червня. Про те, що це станеться, вчені попереджають за півроку.

У зв'язку з цим звучали пропозиції відмовитися від високосної секунди. Це б призвело до поступового збільшення різниці між прийнятим часом і часом обертання Землі. До 2100-го вона б могла досягти 3 хвилини, а до 2700 – 30 хвилин. Рішення про скасування додаткової секунди повинно було бути прийнято в листопаді минулого року, але це питання відклали до 2023-го.

У найближчому майбутньому визначення секунди в міжнародній системі одиниць СІ може змінитися. Зараз воно засновано на свідченнях цезієвого атомного годинника. Однак у Німеччині був створений новий, більш точний, атомний годинник на основі ітербію. Щоб цей годинник почав поспішати або відставати потрібно кілька мільярдів років.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: