22 вересня 2017, п'ятниця

Вчені навчилися визначати походження людини за відбитками пальців

коментувати
Вчені навчилися визначати походження людини за відбитками пальців
Фото: Michael Coghlan via Flickr

Американські антропологи навчилися визначати походження людини за відбитками пальців, повідомляє N+1 з посиланням на American Journal of Physical Anthropology.

Зокрема, антропологи з Вашингтонського Державного Університету і Університету штату Північна Кароліна виявили, що за відбитками пальців людей можливо визначити їх походження.

У своїй роботі автори дослідження використовували відбитки пальців 243 різних людей: 122 афроамериканські жінки і чоловіка (61 відповідно), а також 61 американки і 60 американців європейського походження. Дослідники вивчали деталі відбитків першого (типи зображення папілярного узору) і другого (закінчення папілярних ліній, їх розгалуження і перетини) рівнів. Відбитки вивчали з метою знайти відмінності залежно від статі чи походження індивіда.

Зокрема, вчені не виявили істотних відмінностей між відбитками чоловіків і жінок, однак виявили значні відмінності в деталях другого рівня у людей африканського та європейського походження.

За словами авторів, це перше антропологічне дослідження на подібному рівні деталізації відбитків (проте, в дактилоскопії часто використовується і третій рівень деталізації – розгляд особливостей кожної окремої папиллярной лінії), а результати вже представляють чималий інтерес.

Своє відкриття антропологи планують використовувати для дослідження глобальних структур популяцій, надалі автори продовжать роботу на більшій вибірці людей різного походження.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: