20 вересня 2017, середа

Вчені навчилися визначати хворобу Паркінсона за допомогою звичайної клавіатури

коментувати
Клавіатура допоможе в діагностиці хвороби Паркінсона
Фото: pixabay.com

Клавіатура допоможе в діагностиці хвороби Паркінсона

Особливості набору на клавіатурі комп'ютера дозволяють діагностувати хворобу Паркінсона на ранніх стадіях.

Група вчених з декількох мадридських університетів розробила алгоритм для оцінки динаміки розвитку хвороби Паркінсона за допомогою комп'ютерної клавіатури. Результати роботи представлені в журналі Nature.

Творці алгоритму використовували технологію біометрії натискань клавіш, яка виявляє прояви симптомів хвороби на підставі того, як змінюється набір тексту користувачем.

За умовами експерименту, кожен учасник протягом 10-15 хвилин набирав на комп'ютерній клавіатурі довільний текст. Потім на підставі середньої тривалості утримання клавіші (близько 100 мілісекунд) алгоритм становив профіль випробуваного і розраховував числовий індекс, який вказує на нормальну чи дисфункціональну моторику, — він отримав назву neuroQWERTY (nQi). Результати показали значущу кореляцію між результатами тесту і об'єктивним станом пацієнтів.

"Ми вступаємо в нову еру в діагностиці хвороби Паркінсона. Наш підхід передбачає можливість діагностики з допомогою цифрових пристроїв, що використовуються в звичайному житті, тобто ми зберігаємо певну екологічність навколишнього середовища", - говорять автори дослідження.

Хвороба Паркінсона — хронічне захворювання нейронів, яке виражається, зокрема, в треморі і проблеми з м'язами. Людям з таким захворюванням необхідно проходити регулярну апаратну діагностику, що не завжди можливо. А новий алгоритм може бути встановлений на домашні комп'ютери і не вимагає іншого програмного забезпечення.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: