19 жовтня 2017, четвер

Вчені на прикладі собак розповіли про найуспішніше монгольське завоювання людства

коментувати
Собаки з Монголії полонили людство

Собаки з Монголії полонили людство

Група американських вчених спираючись на генетичний аналіз "сільських" собак визначила можливу батьківщину чотирилапих друзів людини.

Відзначається, що протягом десятиліть генетики, археологи та еволюційні біологи намагалися простежити історію Canis lupus familiaris, однак щоразу результати виявлялися досить суперечливими.

Згідно з дослідженням, проведеним на собаках з різних країн світу, найбільш імовірним місцем походження наших чотирилапих друзів є сучасна територія Непалу і Монголії, пише N+1 з посиланням на Proceedings of the National Academy of Sciences.

При цьому, генетичні дослідження виявилися ускладненими активним виведенням в останні століття нових порід, що звісно затьмарило картину еволюційної історії собаки.

Саме тому автори роботи вивчали собак, які проживають в ізольованих місцях, зібравши зразки 549 різних особин з 38 країн світу. Після цього, дослідники порівняли геноми цих собак з геномами більш ніж чотирьох з половиною тисяч породистих собак 161 породи.

Згідно з дослідженням, сільські собаки мають набагато більшу кількість генетичних відмінностей, ніж породисті.

Цікаво, що африканські собаки мають відносно мало спільного зі своїми європейськими родичами, у той час як тварини з південної частини Тихого океану походять практично виключно від європейських.

Автори припустили, що подібний поділ несе в собі якісь історичні передумови і вони зосередили увагу на підгрупи сільських тварин, які мають мало спільного з європейськими породами.

Читайте також у розділі Наука:

І ось тепер переходимо до найцікавішого: дослідники, зв'язавши між собою близько розташовані один до одного різні елементи хромосом в геномі, визначили загального предка собаки, місце і час його появи.

Аналіз даних показав, що цим місцем є Центральна Азія, Монголія і Непал, звідки тварини потім "переїхали" в Східну Азію та інші регіони планети.

Для справедливості зауважимо, що не всі вчені погоджуються з результатами дослідження. Контраргументом є прогалина в дослідженні зразків ДНК з південного і центрального Китаю, тому результат визначення місця походження тварини не можна вважати точним.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: