20 вересня 2017, середа

Вчені із США створили мову програмування для клітин

коментувати
Вчені знайшли спосіб вмонтовувати в клітини ланцюги ДНК, які змінюють їх поведінку
Фото: www.rh.gatech.edu

Вчені знайшли спосіб вмонтовувати в клітини ланцюги ДНК, які змінюють їх поведінку

Вчені Массачусетського технологічного інституту в США з відділу біоінженерії оголосили про створення "мови програмування" для живих клітин. Про це повідомляє ТАСС.

Особливість технології полягає у швидкому створенні комплексних ланцюгів, написаних у коді ДНК, які додають нові функції живим клітинам.

"За допомогою цієї мови будь-хто може написати програму для бажаної функції - наприклад, для виявлення певних екологічних умов і реагування на них. Потім можна отримати послідовність ДНК, яка це забезпечить", - сказано в повідомленні інституту.

Один з професорів інституту, співавтор даної роботи прокоментував схожість даної операції з комп'ютерним програмуванням. За його словами, "можна взяти текст, скомпілювати його і перетворити в послідовність ДНК, потім помістити її в клітину, і ланцюг буде працювати всередині клітини".

Як наголошується в інституті, одне з можливих застосувань цієї технології - створення бактерій, здатних при зіткненні в організмі з раковими пухлинами, продукувати засоби для боротьби з ними.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: