20 жовтня 2017, п'ятниця

Вчені довели, що відмова від Facebook робить людей щасливішими

коментувати
Дослідження датських вчених показує, що люди, які відмовилися від Facebook, відчувають себе щасливішими, більш впевненими і спокійними, а також частіше зустрічаються з друзями і близькими.

Дослідження датських вчених показує, що люди, які відмовилися від Facebook, відчувають себе щасливішими, більш впевненими і спокійними, а також частіше зустрічаються з друзями і близькими.

Соціальні мережі полегшують процес спілкування й одержання нової інформації, але також роблять нас менш щасливими. Такий висновок зробили дослідники з данського Інституту вивчення щастя, провівши експеримент за участю 1095 користувачів Facebook.

Вони розділили піддослідних на дві групи. Представники однієї мали на тиждень припинити користуватися Facebook. Усі інші могли і далі сидіти в соцмережі у звичному режимі. Після закінчення 7 днів, учасникам експерименту поставили запитання, чи відчувають вони себе щасливими. 81% активних користувачів Facebook відповіли "так". Це не мало, але серед тих, хто від нього відмовився, щасливих людей виявилося більше – 88%.

Автори дослідження пов'язують це з тим, що користувачі соціальних мереж більше концентрують увагу не на тому, що їм дійсно потрібно, а на тому, що є в інших. І це при тому, що у соціальні мережі потрапляють лише найкращі новини з чужих життів.

"Facebook постійно бомбардує нас чужими гарними новинами, в той час як багато людей дивиться у вікно і бачить сіре небо з дощем, особливо у нас в Данії. Це перетворює Facebook на світ, де всі показують тільки найкращі події, які здаються ще більш яскравим у порівнянні з реальністю, тож нам стало цікаво дізнатися, як все зміниться після перерви", - сказав глава Інституту Мейк Вікінг у розмові з The Guardian.

Люди, які відмовилися від Facebook, не тільки стали щасливішими. Вони також стверджували, що відчувають себе менш самотніми і стурбованими, але більш рішучими і зібраними.

"Через кілька днів я помітила, що стала швидше ніж зазвичай справлятися зі справами, оскільки проводила час з більшою користю. Я також відчула якесь умиротворення від того, що не сиділа постійно в Facebook", - поділилася враженнями Софі Енн Дорной.

Та й часу на більш традиційні методи спілкування в учасників експерименту стало більше. За словами Софі Енн, вона стала довше говорити по телефону і частіше зустрічатися з сім'єю і друзями.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: