19 жовтня 2017, четвер

Вчені довели існування позагалактичних нейтрино

коментувати
Вчені довели існування позагалактичних нейтрино
Фото: ТАСС

Вчені з американського фізичного товариства повідомили, що нейтрина обсерваторія IceCube, яка розташована в Антарктиді, зареєструвала близько десятка нейтрино високих енергій з боку Північної півкулі.

Таким чином, вчені підтвердили існування і позагалактичне походження даних частинок, передає ТАСС.

Що породжує нейтрино за межами нашої Галактики, поки ще невідомо. Дослідники вважають, що їх джерелами можуть бути активні галактичні ядра - чорні діри масою в мільйони і мільярди разів більше Сонця, які затягуютьє матерію навколо них, - зірки і міжзоряну речовину, або області активного зореутворення.

Досліджуючи високоенергетичні нейтрино, вчені сподіваються знайти джерела космічних променів. Вони складаються з протонів і атомних ядер, які, взаємодіючи з матерією або випромінюванням, можуть породжувати нейтрино.

Нейтрино ж вкрай слабо взаємодіють з речовиною, через яку проходять, і у них немає електричного заряду, так що на шляху через космічний простір їх ніщо не повинно затримувати або відхиляти. Нейтрино не реєструють безпосередньо: проходячи через товщу льоду, ці частинки породжують електрично заряджені мюони. По енергії цих мюонів дослідники судять про енергію нейтрино, що їх породили.

Раніше великий адронний колайдер приготувався спростувати раніше непорушні фізичні принципи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: