21 вересня 2017, четвер

Вчені довели існування океану, прихованого в надрах Плутону

коментувати
Існування рідкого океану в надрах Плутона дає надію на те, що вода в рідкій формі може існувати і на інших об'єктах поясу Койпера.
NASA/JHUAPL/SwRI

Існування рідкого океану в надрах Плутона дає надію на те, що вода в рідкій формі може існувати і на інших об'єктах поясу Койпера.

Під поверхнею Плутона ховається океан рідкої води. До такого висновку прийшли вчені з Браунівського університету в США, побудувавши уточнену модель теплової еволюції карликової планети.

При створенні моделі американські дослідники врахували нові дані, отримані за допомогою міжпланетної станції New Horizons.

"New Horizons допоміг виявити тектонічні особливості, що свідчать про те, що Плутон пройшов період глобального розширення, - розповідає провідний автор дослідження Ной Хаммонд. – Поступово замерзаючий підповерхневий океан міг послужити причиною такого замерзання".

Американські вчені стверджують, що, якби океан, прихований в надрах Плутона, був би повністю замерзлим, це призвело б до зовсім іншого результату. Низькі температури і високий тиск в надрах Плутона спричинили б формування льоду II – більш щільної форми водного льоду. Океан з такого льоду займав би менший обсяг, що привело б до стиснення Плутона.

"Ми не бачимо на поверхні Плутона ознак глобального стиску, - каже Хаммонд. – Тож ми приходимо до висновку, що лід II не був сформований, і, отже, океан не повністю замерз".

За словами Хаммонда, дане відкриття дозволяє сподіватися, що вода в рідкій формі може існувати і на інших об'єктах поясу Койпера.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: