23 вересня 2017, субота

Вчені докопалися до метеорита, що погубив динозаврів

коментувати
Чиксулуб, вглиб якого проникли американські і британські дослідники, є одним з найбільших ударних кратерів на Землі.
NASA Blueshift via Flickr

Чиксулуб, вглиб якого проникли американські і британські дослідники, є одним з найбільших ударних кратерів на Землі.

Команда дослідників із США і Великобританії зуміла проникнути всередину кратера від метеорита, що погубив динозаврів більше 60 мільйонів років тому. Зразки з його надр дозволять оцінити масштаб доісторичної катастрофи та наслідки для навколишнього середовища.

Дослідники з двох країн проводили буріння кратера Чиксулуб в Мексиканській затоці протягом 7 тижнів. Спочатку вони планували проникнути на 1500 метрів нижче рівня дна, але зрештою досягли глибини 1300 метрів. Тим не менш, учасники проекту, вважають, що роботи завершилися успіхом.

"Це вражаючий успіх, - розповідає операційний менеджер проекту Дейв Сміт. – Ми проникли глибше, ніж я очікував".

Зразки породи, які вдалося зібрати, були поміщені в спеціальні контейнери і тепер будуть відправлені до лабораторії на території США. Потім їх переправлять у Бремен, де група з 33 вчених, піддасть їх серії тестів.

Дослідники розраховують, що зібрані зразки допоможуть краще зрозуміти, як сформувався кратер, наскільки велика була енергія удару метеорита і якими були наслідки для навколишнього середовища. Можливо, вони також допоможуть відповісти на питання, наскільки швидко в зону ураження повернулося життя.

Чиксулуб є одним з найбільших ударних кратерів на Землі. Його діаметр становить близько 180 км. Вважається, що він утворився близько 65 мільйонів років тому наприкінці крейдового періоду в результаті падіння метеорита, що призвів до вимирання динозаврів.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: