22 жовтня 2017, неділя

В австралійських пустищах виявлені таємничі "відьмині кола"

коментувати
Kevin Sanders/ Helmholtz Centre for Environmental Research

"Відьмині кола" виникають з вини рослин, що знаходяться поблизу них.

Вважалося, що невеликі ділянки сухго ґрунту, які порушують цілісність трав'яного покриву і відомі як "відьмині кола", зустрічаються тільки в Намібії. Однак тепер вчені виявили їх і на території Австралії.

Увагу на них звернув еколог з Центру досліджень навколишнього середовища імені Гельмгольца Стефан Гетцин, після отримання фотографій з околиць міста Ньюмен в Західній Австралії. За словами вченого, він був вражений побаченим. Тож Гетцин відправився в Австралію, щоб вивчити причини явища.

Одна з теорій, що пояснюють виникнення "відьомських кіл" свідчить, що в усьому винуваті комахи, але Гетцин є переконаним прихильником іншої версії. Німецький вчений вважає, що до появи "кіл" призводять самі рослини, що їх оточують. Таким чином вони облаштовують простір, щоб отримувати якомога більше вологи.


Dr. Stephan Getzin/Helmholtz Centre for Environmental Research
Dr. Stephan Getzin/Helmholtz Centre for Environmental Research


Вивчення місцевості в Австралії та проведення комп'ютерних симуляцій довели правоту Гетцина. Більше того, сам факт існування "кіл" за межами Намібії вже став свідченням на його користь. Раніше противники німецького еколога вважали, що якби він був правий, подібні явища спостерігалися б і в інших посушливих куточках планети.

Австралійська знахідка переконала німецького вченого, що так воно і є, і в світі ще безліч місць виникнення "відьомських кіл", які тільки належить знайти.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: