22 листопада 2017, середа

Археологи в Африці знайшли досі невідомого представника роду Homo

коментувати
Homo naledi має деякі характерні для Homo sapiens риси
Фотографія: Lee R Berger et al., eLIFE, 2015, http://dx.doi.org/10.7554/eLife.09560.003

Homo naledi має деякі характерні для Homo sapiens риси

Археологи в ПАР виявили ще одного можливого пращура Homo Sapiens, повідомляє N+1.

Зокрема, вік знахідки складає близько 2,5 млн років, розкопки проводилися в одній з печер, яка знаходиться в 50 кілометрах від столиці ПАР.

Всього вченими було виявлено понад 1550 фрагментів скелетів, що належать 15 индивідуумам різного віку - це виключно велика кількість матеріалу порівняно із звичайною практикою в антропології.

Раніше невідомий людський вид отримав назву Homo naledi, за деякими характеристиками він схожий на представників роду Homo sapiens і відрізняється лише недостатнім розвитком мозку.

N+1 пише, що згідно з результатами аналізу, скелет Homo naledi являв собою складну "суміш" як прогресивних особливостей (властивих Homo sapience), так і вельми давніх рис. Наприклад, у будові кисті спостерігається характерна для сучасних людей щільність в анатомії плесни, при цьому самі фаланги пальців ближче до тих, що зустрічаються у давніх гомінід.

Читайте також у розділі Наука:

Череп Homo naledi має характерну для сапієнсів округлу будову без сильно виступаючих щелепних кісток, але обсяг мозку дуже малий і приблизно відповідає австралопітекам. Будова стопи дуже близька до сапієнсів, виходячи з чого, антропологи зробили висновок про те, що Homo naledi могли ходити чи, можливо, навіть бігати як сучасні люди.

"Це неймовірно й дивно бачити примітивного представника людського роду, який володіє таким маленьким мозком", - цитує вчених Інтерфакс-Україна

Щоб зрозуміти, як співвідноситься новий вид з вже відомими давніми родичами людей, потребують з'ясування дві ключові обставини. По-перше, знайдені в печері кістки поки не датовані жодним з існуючих методів. По-друге, дослідники поки не намагалися прочитати ДНК, яке, можливо, залишилась в кістковій тканині.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: