19 вересня 2017, вівторок

Українці і білоруси створили штучний самонавчальний мозок

коментувати
Вчені мріють розвинути своє дітище до рівня біологічного аналога
Кадр з фільму I, robot / Twentieth Century Fox Film Corporation

Вчені мріють розвинути своє дітище до рівня біологічного аналога

Колектив з українських, білоруських, російських, казахських, німецьких та болгарських вчених розробив фізичну модель - радіоелектронний пристрій, який включає штучні нейронні мережі.

Про новинку пише БЕЛТА з посиланням Томський державний університет.

Фахівці пояснили, що здатний до самонавчання штучний мозок зможе моделювати патологічні стани, що допоможе у вивченні і розробці видів лікування розладів пам'яті людини.

Ключовими проблемами стануть різні види амнезій, а також хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Штучний мозок, за словами творців, також допоможе розібратися в порушення нейронних зв'язків, згасання діяльності нервових клітин, щоб добирати методи медикаментозної корекції.

Створену фізичну модель також можна буде вбудовувати в розумні робототехнічні комплекси та нейрокомп'ютери. Вчені планують в майбутньому розвинути штучний мозок до біологічної моделі свого аналога.

"У нашій фізичної моделі, як і в головному мозку людини, відбувається утворення нових нейронних зв'язків і загасання вже наявних. У людини це є процесом забування", - пояснив головний розробник Володимир Шумілов.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: