27 вересня 2017, середа

Українські університети вперше потрапили до авторитетного британського рейтингу

коментувати
КНУ ім. Шевченка посів 601-800 позиції в рейтингу
Фото: Ryzen via Wikipedia

КНУ ім. Шевченка посів 601-800 позиції в рейтингу

Українські університети вперше потрапили до списку престижного британського рейтингу Times Higher Education World University Rankings.

Київський національний університет ім. Шевченка та Харківський національний університет ім. Каразіна розташувалися на 601-800 місцях. У цьому діапазоні система рейтингу не визначає конкретні позиції.

У наданому НВ прес-релізі виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний прокоментував потрапляння українських університетів до рейтингу. За його словами, це зумовлене цьогорічним розширенням рейтингу від Топ-400 з 41 країни до Топ-800 з 70 країн.

"Власне, українські університети розташувались у хвості на позиціях 601-800. Треба розуміти, що рейтинг Times більш націлений на ранжування світових дослідницьких університетів, а для абсолютної більшості українських вишів ключовою є саме освітня функція. Обидва наші університети мають дуже слабкі позиції у показниках дослідження та цитованості наукових праць, значно слабші, ніж університети сусідніх Польщі, Чехії, Литви, Угорщини та Росії", - зауважив Стадний.

Перше місце в рейтингу посідає Каліфорнійський технологічний інститут (США), друге - Оксфорд (Велика Британія), третє - Стенфорд (США), четверте - Кембрідж (Велика Британія), п'яте - Массачусетський технологічний інститут (США).

Times Higher Education World University Rankings розробляється з 2010 року. 33% оцінки університету формуються на основі закритих опитувань експертів про викладання та дослідження університетів, і 30% визначає рівень цитованості наукових публікацій.

Раніше повідомлялося, що У новому світовому рейтингу найкращих вищих навчальних закладів World University Rankings 2015 від авторитетної британської компанії Quacquarelli Symonds українські ВНЗ залишились на минулорічних позиціях, а деякі навіть впали нижче.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: