14 грудня 2017, четвер

Українець розробив систему порятунку авіапасажирів з падаючого літака

коментувати
Рятувальна капсула вилітає з заднього люка, розкриває парашути і спускається на землю або воду, рятуючи пасажирів та екіпаж.
Кадр з відео користувача Володимир Татаренко на YouTube

Рятувальна капсула вилітає з заднього люка, розкриває парашути і спускається на землю або воду, рятуючи пасажирів та екіпаж.

Винахід Володимира Татаренка дозволить зберегти чимало життів. Система, розроблена інженером з Києва, може врятувати життя пасажирів і екіпажу при падінні літака в повітрі, на зльоті і посадці, пише AIN.UA.

Її центральним елементом є капсула, що кріпиться до фюзеляжу. В екстреній ситуації вона просто катапультується з літака, рятуючи людей з падаючої машини. Її витягує два парашута (один маленький і один побільше), що послідовно розкриваються позаду неї. Весь процес займає кілька секунд.

Перебуваючи в повітрі, капсула розкриває власні парашути і опускається на швидкості 8-9 м/с. При наближенні до землі запускаються порохові двигуни, що різко уповільнюють її перед посадкою. Система "розуміє", коли треба включити двигуни, грунтуючись на показаннях спеціального датчика, що вимірює відстань до землі. Рятувальна капсула може не тільки сідати, але і приводняться.

Винахід Володимира Татаренка детально описано у статті в першому номері журналу "Винахідник і раціоналізатор" за минулий рік.

Для впровадження системи її автор передбачив два етапи. На першому повинна бути створена капсула, яку можна встановити в нині існуючі літаки. Другий передбачає створення нових моделей, які оснащувалися б нею спочатку. За розрахунками, на реалізацію 1 етапу потрібно близько 4 років і $1 000 000. Однак з розмов пана Татаренко з начальниками відділів ОКБ їм. Антонова і компаніями-перевізниками напрошується невтішний висновок. У перших немає грошей на реалізацію проекту, другі вважають це невигідним. Це ставить під питання вихід революційного українського винаходу.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: