18 листопада 2017, субота

Угорські фізики відкрили нову фундаментальну силу природи

коментувати
У минулому році угорські вчені зробили відкриття, яке може вказувати на існування 5-ї фундаментальної сили, але помітили його тільки недавно.
Image Editor via Flickr

У минулому році угорські вчені зробили відкриття, яке може вказувати на існування 5-ї фундаментальної сили, але помітили його тільки недавно.

Наразі відомо 4 фундаментальні сили. Угорські фізики заявляють, що може існувати і п'ята, досі невідома сила.

Відкриття належить фізику Аттілі Краснахоркаї і його команді з Інституту ядерних досліджень Угорської АН в Дебрецені. В ході експерименту вони опромінювали протонами літій. Процес супроводжувався викидом електронів і позитронів. При опроміненні під кутом 140 градусів їх виявилося більше, ніж очікували вчені. Вони вважають, що цей надлишок може бути пов'язаний з новою часткою, яка в 34 рази важче електрона і свідчить про існування нового виду сили.

Наразі відомі 4 фундаментальні взаємодії: гравітаційна, електромагнітна, слабка й сильна ядерні взаємодії.

Результати дослідження угорські вчені опублікували ще в минулому році, однак помітили їх лише нещодавно. Група фізиків з Каліфорнійського університету в Ірвайні під керівництвом Джонатана Фенга перевірила повідомлення угорських колег і прийшла до висновку, що їх результати не порушують законів фізики.

Тепер перевіркою відкриття займаються інші наукові установи по всьому світу. Вчені з Лабораторії Джефферсона в США та Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) у власних експериментах намагаються отримати ті ж результати, які були отримані їх угорськими колегами.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: