21 жовтня 2017, субота

Учені визначили приблизний вік комети Чурюмова-Герасименко

коментувати
Приблизний вік комети становить 4,57 мільярди років
Фото: ESA

Приблизний вік комети становить 4,57 мільярди років

Група вчених з Франції, США, Канади та Швейцарії визначила приблизний вік комети Чурюмова - Герасименко, пише N+1 з посиланням на статтю в журналі The Astrophysical Journal Letters.

Міжнародна команда вчених проаналізувала дані встановленого на зонді Розетта мас-спектрометра Rosina, який призначений для визначення складу комети і прийшла до висновку, що її вік збігається з віком Сонячної системи. Такий висновок був зроблений шляхом дослідження льоду, з якого складаються ядра комети.

Проаналізувавши структуру "будівельного матеріалу" ядер, вчені прийшли до висновку про його кристалічну природу. Кристалічна структура льоду говорить про те, що об'єкт виник в період формування Сонячної системи. Такий лід, на думку вчених, міг утворитися протосонячній туманності, яка повільно остигала, в той час як аморфний лід швидше за все формувався в міжзоряному середовищі найбільш віддалених ділянок туманності.

Виходячи з цього, приблизний вік комети становить 4,57 мільярда років, що робить її ровесником Сонячної системи. Імовірно, комета сформувалася в діапазоні температур від -228 до -223 градусів Цельсія.

Читайте також в розділі Наука:

Раніше природа походження льоду комети була дискусійною і існувало дві основні гіпотези. Згідно з першою, лід має кристалічну структуру і тоді зародження комети відбувалося в протосонячній туманності - масивній і щільній молекулярній хмарі, в якій виникла наша Сонячна система. Друга гіпотеза припускала, що якщо лід має аморфну структуру, то комети утворювалися в міжзоряному середовищі і, отже, вони можуть бути старіші за Сонячну систему.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: