23 листопада 2017, четвер

У США вчені описали новий вид динозаврів

коментувати
Динозаври жили приблизно 80 - 77 мільйонів років тому, в кінці крейдяного періоду
Фото: Ohio University

Динозаври жили приблизно 80 - 77 мільйонів років тому, в кінці крейдяного періоду

Американські палеонтологи описали новий вид рогатих динозаврів, знайдених в штаті Юта, пише N+1 з посиланням на PloS ONE і прес-реліз університету Огайо.

Зокрема, скам'янілості Machairoceratops cronusi, з підродини центрозаврин, сімейства цератопсид були виявлені ще в 2006 році. Вчені оцінили вік останків у 80 — 77 мільйонів років, зокрема, були знайдені бічні і задні частини черепа, кришка черепа, шийні щитки, частини рогів.

"У ящера були два великих загнутих уперед шипа, відростки від задньої частини шийного щита. На кожному з них була своєрідна канавка, яка йшла від основи до кінчика шипа, функція якої наразі невідома", - говорить дослідник Ерік Лунд.

За оцінками дослідників Machairoceratops cronusi був приблизно 6 - 8 метрів в довжину і важив 1 - 2 тонни.

Ці динозаври жили приблизно 80 - 77 мільйонів років тому, в кінці крейдяного періоду. У той час Північна Америка була поділена внутрішнім морем на дві частини — західну, Ларамідію, яка в свою чергу поділялась на північну і південну, де були знайдені скам'янілості динозавра, і східну частину, Аппалачію.

Читайте також в розділі Наука: 

Відзначається, що череп M. cronusi схожий на череп іншого центрозаврина, Diabloceratops eatoni, який теж мешкав на півдні Ларамідії. Проте, описані скам'янілості відрізняються від останків центрозавринів, знайдених в північній частині континенту.

На думку авторів роботи, це підтверджує гіпотезу, за якою існувало дві ізольовані популяції центрозавринів, які еволюціонували незалежно один від одного.

Як пише N+1, цератопсиди - родина чотирилапих травоїдних динозаврів, які мешкали в основному у Північній Америці. Вона поділяється на дві підродини: хасмозавринів і центрозавринів, до яких вчені віднесли новий вид. Представники підродини характеризуються наявністю носового рогу, шипів на шийних пластинах, а також дзьобом.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: