20 жовтня 2017, п'ятниця

У США створено революційний матеріал – прозоре дерево

коментувати
Американські вчені, які створили прозоре дерево, вважають, що воно може замінити скло.
A. Drauglis via Flickr

Американські вчені, які створили прозоре дерево, вважають, що воно може замінити скло.

Дослідникам Мерілендського університету вдалося прибрати природне забарвлення дерев'яного бруска і зробити його прозорим. Матеріал, який створили американські вчені, міцніше скла та розкладається краще, ніж пластик.

"Ми були здивовані, наскільки прозорим він може бути, - сказав один з авторів розробки Лианбин Ху. – Він відкриває нові можливості та має потенціал, щоб замінити скло і деякі оптичні матеріали".


University of Maryland
University of Maryland


Для досягнення необхідного ефекту вчені хімічним шляхом видалили лігнін – речовину, яка надає деревині колір. Після цього вони ввели епоксидну смолу, завдяки чому міцність матеріалу збільшилася в кілька разів. Крім міцності новий матеріал має і іншу цінну властивість. За словами Ху, він пропускає більше світла.

Вченим з Меріленда ще належить удосконалювати розробку. Їх методика спрацьовувала лише з невеликими шматками деревини. Найбільший зразок прозорого дерева був розміром приблизно з долоню. Максимальна товщина становила близько сантиметра. Наразі Ху і його колеги працюють над отриманням більш великих зразків.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: