20 вересня 2017, середа

У США проведено перше успішне омолодження за допомогою генної терапії

коментувати
Елізабет Перріш, яка керує компанією, що омолодила її, вважає, що старіння – це хвороба.
Bioviva

Елізабет Перріш, яка керує компанією, що омолодила її, вважає, що старіння – це хвороба.

Американська компанія Bioviva оголосила, що її керівник Елізабет Перріш стала першою людиною, яка стала молодше завдяки генній терапії.

Експериментальна методика, розроблена компанією Bioviva, спрямована на подовження теломер - кінцевих ділянок хромосом, що захищають їх від деградації. З кожним поділом клітини теломери коротшають і зрештою перестають виконувати захисні функції, що сприяє старінню організму.

У вересні минулого року Перріш на собі випробувала методику своєї компанії. Перед цим вона пройшла обстеження. Воно показало, що у Перріш незвично короткі теломери лейкоцитів для її віку. Повторне обстеження, проведене вже після курсу, продемонструвало їх збільшення. Перріш вдалося обернути назад 20 років скорочення теломер.

Як Bioviva, так і її керівник не відчувають надмірного ентузіазму з приводу події. В офіційній заяві компанії говориться, що це можна вважати успіхом в тому випадку, якщо "отримані дані вірні".

Сама Перріш, яка вважає старіння хворобою, каже: "Розвиток біотехнологій є кращим рішенням (у боротьбі зі старінням), і, якщо ці результати хоча б приблизно точні, ми вже увійшли в історію".

Bioviva продовжить стежити за станом Перріш "у наступні місяці й роки". Крім того, компанія планує з'ясувати, чи можна провести омолоджуючу процедуру не тільки з лейкоцитами, але й іншими тканинами і органами, а також повторити її з майбутніми пацієнтами.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: