20 жовтня 2017, п'ятниця

У мишей знайшли ген сміливості та розуму

коментувати
Піддослідні миші з темряви вийшли на яскраво освітленій простір

Піддослідні миші з темряви вийшли на яскраво освітленій простір

Міжнародна група генетиків виявила, що мутація єдиного гена зробила мишей розумними і сміливими.

Миші, мутантні по гену PDE4B, демонструють значне збільшення когнітивних здібностей і схильності до пошукової поведінки, пише видання N+1. При цьому у тварин знижується тривожність, вони перестають боятися відкритих і яскраво освітлених місць, а вироблені рефлекси побоювання зникають за сім днів.

Після вивчення бібліотеки геномної ДНК мишей-самців, яких піддавали впливу сильного мутагену, і виведення за допомогою серії схрещування гомозиготних мутантів дослідники виявили, що у мутантних мишей були виявлені одні й ті самі поведінкові особливості. Перевага темних, закритих просторів змінилася виходом на яскраво освітлені та відкриті майданчики. Крім того, на відміну від звичайних мишей, вони не виявляли страху, відчувши запах сечі кота, і були схильні до ризику.

Проте найбільш вражаючим відкриттям стало значне посилення інтелектуальних здібностей мишей. Вони легко запам'ятовували і могли відрізнити вже бачених побратимів, а також показали високі результати проходження водного лабіринту Морріса. Високі результати також були показані в експериментах на пам'ять і навчання.

Вчені вважають, що їх дослідження може допомогти у лікуванні психічних захворювань, закрема посттравматичного стресового розладу, якщо буде знайдено фармакологічний аналог використаного під час експерименту мутагену.

Раніше команді нейробіологів з Каліфорнійського університету вдалося "повернути молодість" мозку дорослих мишей. Вчені вважають, що результати їх дослідження можуть допомогти у створенні нових видів лікування раннього дитячого аутизму і шизофренії.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: