23 жовтня 2017, понеділок

У Китаї розробили сонячні панелі, які можуть працювати в дощову погоду

коментувати
Сонячні панелі з додатковим графеновым шаром зможуть виробляти енергію в дощ

Сонячні панелі з додатковим графеновым шаром зможуть виробляти енергію в дощ

Група китайських інженерів створила новий вид сонячних панелей, які вміють генерувати енергію навіть коли сонця нема.

Поверхня сонячних панелей покритка тонким шаром графена. У сонячну погоду він не перешкоджає виробництву енергії традиційним для сонячних батарей способом.

А в дощову - стає ключовим елементом нової революційної технології. В її основі лежить той факт, що дощова вода не є кришталево чистою. У ній містяться домішки аміаку, кальцію і соди. Ці хімічні елементи, вступаючи в контакт з графеном, іонізуються.

Таким чином, коли на поверхні графенової плівки скупчуються дощові краплі, вона перетворюється в "псевдо-конденсатор", як називають його розробники.

Простіше кажучи, з-за різниці потенціалів електрони починають переміщатися з одного боку графенового шару на іншу сторону. По суті - це і є той самий вольтаж, який може використовуватися для зарядки акумуляторів.

Головним мінусом технології на поточний момент є той факт, що графеновий шар на поверхні сонячної панелі різко скорочує її ефективність у звичайних світлових умовах. За оцінками самих розробників, мова йде про скорочення ефективності приблизно в 2-3 рази.

Продуктивність графенового шару в дощ також не дуже вражає. А сама вартість графена поки робить такі установки комерційно не обгрунтованими.

"Це чудова ідея, яка може зробити сонячні панелі більш ефективними в різних погодних умовах, - підсумовує оглядач Gizmodo Джеймі Кондифф. - Розробникам лише потрібно довести її до розуму".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: