23 жовтня 2017, понеділок

У Китаї побудували завод по перетворенню вихлопних газів в паливо

коментувати
Система перетворення шкідливих викидів в паливо була випробувана на тестовому підприємстві, і тепер планується будівництво нового заводу, який буде в 20 разів більше.

Система перетворення шкідливих викидів в паливо була випробувана на тестовому підприємстві, і тепер планується будівництво нового заводу, який буде в 20 разів більше.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту придумали, як перетворювати шкідливі викиди, які виробляють електростанції, сталеливарні і сміттєспалювальні заводи в паливо. Свою розробку вони успішно випробували на тестовому підприємстві неподалік від Шанхаю.

Випробування проходили з вересня минулого року. До цього вчені з МТІ йшли не один рік. "Все це почалося 4-5 років тому з проекту, що фінансувався Міністерством енергетики США, - розповідає професор МТІ Грегорі Стефенопулос. – Ми зібрали шматочки в цілісну систему, яка дозволяє взяти газ і отримати рідке паливо".

Наступним кроком у розвитку проекту стане будівництво нового заводу, який буде в 20 разів більше першого. Таким чином творці технології зможуть оцінити, наскільки ефективною вона буде у великих масштабах.

"Одна справа – отримати 1-2 літра палива в лабораторії, і зовсім інше – піднятися до 1000, а потім і до 20000 літрів на демонстраційному заводі", - говорить професор Стефенопулос.

Якщо фахівцям МТІ вдасться довести, що система буде працювати ефективно в промисловому масштабі, то вони зможуть одночасно запропонувати спосіб боротьби з шкідливими викидами і альтернативу біопаливу.

Як раніше повідомляло НВ, до 2020 року в Китаї буде побудовано завод, який буде спалювати сміття і видавати електроенергію.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: