26 вересня 2017, вівторок

У боротьбі з природою: чи вдалося людству створити матеріал твердіше алмаза

коментувати
Алмаз по твердості не має рівних, але боїться високих температур, що підштовхнуло науковців до створення матеріалів на заміну.

Алмаз по твердості не має рівних, але боїться високих температур, що підштовхнуло науковців до створення матеріалів на заміну.

Вчені давно працюють над створенням матеріалу, який за твердістю перевершив би алмаз. Чи вдалося їм досягти успіху? Це питання підняв науковий співробітник Кембріджського університету Пол Коксон у статті для IFLScience.

Алмаз є найтвердішим мінералом в світі. Однак при нагріванні понад 800℃ на повітрі він окислюється, що накладає деякі обмеження на використання алмазів в промислових цілях.

"Ці обмеження сприяли зростанню інтересу до розробки нових, хімічно стабільних, надтвердих матеріалів на заміну", - пише Коксон, додаючи, що до теперішнього часу вчені змогли створити кілька матеріалів, які мають потенціал для заміни алмазу.

Кубічний нітрид бору. Нова модифікація нітриду бору була синтезована в 1957 році. Вона володіє більшою термостійкістю, ніж алмаз, проте поступається йому у твердості. Кубічний нітрид бору застосовується в автомобілебудуванні та аерокосмічної індустрії.

Синтетичні алмази. Вони також з'явилися на світ у 50-х роках минулого століття. Синтетичні алмази можуть бути більш твердими, ніж натуральні. У 2014-му групі китайських вчених вдалося вивести такі алмази. Матеріал, який вони отримали, був не тільки твердіше натуральних алмазів, але і витримував більш високі температури.

Q-carbon. Цей матеріал з'явився на світ лише в минулому році. Його синтезували вчені з університету Північної Кароліни (США). Q-carbon твердіше алмаза і володіє ферромагнетизмом. Тим не менш, самі творці ще не до кінця знайомі з властивостями нового матеріалу.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: