20 листопада 2017, понеділок

Тисячі людей хочуть присвятити новий хімічний елемент автору фентезі-бестселерів Террі Пратчетту

коментувати
Террі Пратчетт завоював популярність романами про

Террі Пратчетт завоював популярність романами про "Плоский світ" і тепер шанувальники хочуть увічнити його праці в таблиці Менделєєва.

В інтернеті була зареєстрована онлайн-петиція, яка закликає назвати один з нових хімічних елементів на честь казкового кольору з романів Террі Пратчетта. Під нею вже підписалося більше 45 тисяч осіб.

Октарин. Так автори петиції хочуть назвати 117-й елемент, доданий до таблиці Менделєєва наприкінці 2015-го. Вони також пропонують використовувати скорочену назву "Oc". Таким чином, вони хочуть вшанувати пам'ять автора циклу романів про "Плоский світ", який пішов з життя в березні минулого року.

У романах британського письменника октарин є восьмим кольором веселки і вважається кольором магії. Таку ж назву ("Колір магії") отримав перший роман про "Плоский світ", написаний Пратчеттом в 1983-му році. За час письменницької діяльності він написав 41 роман, останній з яких вийшов у 2015 і отримав назву "Корона пастуха".

Автори петиції підкреслюють, що така назва для хімічного елемента відповідає правилам Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії. Правила свідчать , що елементи можуть бути названі на честь "міфологічної концепції або персонажа, мінералу, місця або географічного регіону, властивості елемента або вченого". В даній ситуації назва підходить під "міфологічну концепцію".

Тим, хто знав письменника особисто, ідея припала по духу. На сторінці Terry Pratchett в Twitter, яку продовжує вести помічник Пратчетта Роб Уілкінс, з'явилося повідомлення із закликом підписати петицію .

Наразі 117-й елемент має тимчасову назву унунсептій (Uus). Іншим елементам (113, 115 і 118) також дані тимчасові імена.

Нагадаємо, що раніше була зареєстрована аналогічна петиція. Її автор – прихильник важкої музики з Великої Британії вважає, що один з нових елементів варто назвати на честь Леммі Кілмістера з групи Motorhead.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: